Jak wynajem długoterminowy samochodów może poprawić Twoją zdolność kredytową?

Potrzebujesz samochodu i nie masz środków, żeby kupić go za gotówkę, a jednocześnie nie chcesz zaciągać kredytu i zmniejszać swojej zdolności kredytowej? Jest na rynku rozwiązanie, które spełni Twoje potrzeby.

Czym w ogóle jest wynajem długoterminowy?

To umowa wynajmu samochodu na długi okres, od 2 do nawet 5 lat, bez konieczności kupowania auta po zakończonym kontrakcie. Na mocy tej umowy, przy bardzo korzystnej opłacie miesięcznej możesz mieć do swojej dyspozycji nowy samochód. Wynajem długoterminowy posiada szereg zalet — nie musisz martwić się o opłatę wstępną czy dodatkowe i niespodziewane koszty. W pakiecie możesz mieć obsługę serwisową i ubezpieczenie, auto zastępcze, bezgotówkową likwidację szkód, kartę paliwową, przeglądy czy wymianę i przechowywanie opon. Wynajem zapewnia dużą elastyczność i pozwala Ci dostosować wysokość raty do Twoich możliwości. Nie musisz wiązać się z finansującym podmiotem na długi okres — kiedy umowa wynajmu się skończy, możesz po prostu zawrzeć kolejną i cieszyć się nowym firmowym samochodem, nie zaprzątając sobie głowy sprzedażą poprzedniego. W dodatku, jeśli będziesz chciał, po zakończeniu umowy możesz wykupić samochód w odgórnie określonej cenie.

Czy wynajem wpłynie na Twoją zdolność kredytową?

To właśnie jest jedna z najważniejszych zalet wynajmu długoterminowego — w przeciwieństwie do kupna samochodu na kredyt, nie obniża on Twojej zdolności kredytowej. Korzystając z najmu, możesz więc uniknąć ograniczeń w możliwościach rozwoju firmy — zachowujesz większą płynność finansową i masz możliwość uzyskania kredytu na inwestycje.

Obawiasz się, że bank nie da Ci kredytu na potrzebny w firmie samochód? Wybierz wynajem długoterminowy! 

Przed udzieleniem kredytu bank skrupulatnie sprawdza zdolność kredytową. Do tego dochodzą też liczne formalności i dokumenty, które trzeba złożyć w placówce — wszystko to zajmuje cenny czas. W przypadku wynajmu długoterminowego procedury są znacznie łatwiejsze. Nikt nie weryfikuje Twojej zdolności kredytowej, ponieważ jest to po prostu inna usługa finansowa. Poza oszczędnością czasu atutem są również atrakcyjne warunki finansowe — to trafione rozwiązanie dla wszystkich przedsiębiorców, którzy nie chcą ponosić wysokich kosztów spłacania kredytu i eksploatacji auta. Decydując się na najem, płacisz wyłącznie za utratę wartości auta w czasie jego użytkowania.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *