Który bank oferuje najtańszy kredyt mieszkaniowy?

Wybór oferty na kredyt hipoteczny to bardzo ważna decyzja, która ma wpływ na wydatki przez następne 15, 20, a nawet 30 lat. Ze względu na wysoką wartość takiej pożyczki należy dokładnie sprawdzić możliwości, jakie oferuje rynek bankowy. Może się okazać, że różnice między poszczególnymi propozycjami są bardzo duże. Dowiedz się, w jaki sposób znaleźć najtańszy kredyt mieszkaniowy.

Czym jest kredyt hipoteczny?

W dzisiejszych czasach zakup mieszkania za gotówkę może być trudnym zadaniem. Dlatego popularnym sposobem finansowania zakupu nieruchomości jest kredyt hipoteczny. Korzystając z tej metody można szybko przeprowadzić się do swojego mieszkania i zamiast odstępnego, spłacać raty pożyczki bankowej. Należy jednak pamiętać, że kredyt hipoteczny to długoletnie zobowiązanie, dlatego jego wybór powinien być poprzedzony dokładną analizą następujących warunków:

  • wysokość wkładu własnego

W zależności o oferty wysokość wkładu własnego może wynosić od 10 do nawet 30%. Jest to rodzaj informacji dla banku, że dany klient potrafił zaoszczędzić środki na zbudowanie części nieruchomości. Wkład własny to nie zawsze zgromadzone oszczędności na rachunku rozliczeniowym, taką rolę może pełnić np. działka budowlana. Od 27.05.2022 roku możliwe będzie uzyskanie gwarancji bankowych w ramach programu Polski Ład. Natomiast nie wszyscy zakwalifikują się do niego, np. osoby bezdzietne, które już posiadają nieruchomość. Dlatego wysokość wkładu własnego będzie nadal istotnym czynnikiem przy wyborze kredytu.

  • koszt kredytu

Przed zawarciem umowy na kredyt hipoteczny należy sprawdzić zarówno wysokość prowizji bankowej, jak i oprocentowania. Te czynniki mają wpływ na to, ile w praktyce będzie kosztowała pożyczka na nieruchomość. Warto wiedzieć, że mogą one znacznie różnić się pomiędzy ofertami poszczególnych banków, a na ich wysokość oddziałują takie elementy, jak wartość nieruchomości czy okres kredytowania.

  • maksymalny czas spłaty kredytu

W zależności od banku może różnić się także długość okresu kredytowania. Niektóre z nich udzielają kredytu na mieszkania na 25 lat, a inne nawet na 35 lat. Jednak uzależnione jest to również od wieku klienta, każda instytucja ma określone, ile maksymalnie lat może mieć kredytobiorca w momencie spłaty zobowiązania.

To tylko kilka z wielu czynników, które należy dokładnie przemyśleć przed wyborem odpowiedniej oferty na kredyt mieszkaniowy.

Jak znaleźć korzystny kredyt mieszkaniowy?

Wybór najtańszego kredytu hipotecznego może być czasochłonnym zajęciem. Z pewnością nie pomoże zbieranie ofert podczas stacjonarnych wizyt w oddziałach banków. Wybranie takiej metody potrwa bardzo długo, a wraz z upływającymi dniami warunki kredytów hipotecznych mogą się zmienić. Dlatego coraz więcej osób sprawdza kredyty online na finanse.rankomat.pl. W ten sposób można za pomocą kilku kliknięć porównać warunki pożyczek z wielu banków jednocześnie. Możesz to wykonać z dowolnego miejsca i o porze dnia, która Tobie odpowiada najbardziej.  Dzięki temu sprawdzisz, który kredyt hipoteczny jest najtańszy.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *