Ile można wypłacić z bankomatu – limit wypłaty

Limity wypłat z bankomatu

Dowiedz się ile można wypłacić z bankomatu dla różnych polskich banków w 2018

Obecnie większość z nas zakładając konto w banku, decyduje się również na wyrobienie karty do bankomatu. Jest to nie lada ułatwienie, gdyż pozwala nam ona na wybieranie pieniędzy z konta bez konieczności pójścia do banku. Karta do bankomatu daje nam również możliwość zapłaty w sklepie, jeśli nie mamy przy sobie gotówki w formie pieniężnej. Dawniej w części sklepów, aby zapłacić kartą trzeba było zrobić zakupu na minimalną kwotę, np. 10 zł, obecnie co raz częściej odchodzi się od tej zasady i bez względu na to, co kupujemy możemy zapłacić kartą.

Jednak wypłaty z bankomatu po mimo tego, iż stanowią dla nas znaczne ułatwienie, mają również pewne ograniczenia. Głównym z nich jest limit wypłat z bankomatu, który jest nieodłącznym elementem tejże transakcji bezgotówkowej.

Limity te mogą być różne w zależności od banku, może to być 2000zł bądź 5000zł. Są to górne granice i sami mamy możliwość ich zmiany, jednak zazwyczaj możemy je tylko zmniejszyć a nie zwiększyć. W różnych bankach istnieją inne zasady dotyczące wypłat z bankomatu. Obejmują one dzienny limit wypłat z bankomatu czy ilość możliwych wypłat w ciągu dnia. Jednak musimy pamiętać, iż karty do bankomatu mają nam służyć do wykonywania operacji bezgotówkowych w przypadku niewielkich kwot. Jeśli potrzebujemy wypłacić z konta większą ilość gotówki to powinniśmy udać się do banku, w którym mamy konto.

Przyjrzyjmy się ofertom związanym z limitami wypłat z bankomatu w najpopularniejszych polskich bankach. Limity nie zmieniają się zbyt często jednak weź pod uwagę, że poniższe dane są aktualne na dzień 20 kwietnia 2018.

ING BANK ŚLĄSKI – limit wypłaty

W banku ING limity wypłat z bankomatu ustalane są indywidualnie dla danego klienta, przy czym może być to 500zł, 1000zł, 2000zł, 3000zł, 4000zł, 5000zł lub10000zł. Istnieje także możliwość płatności telefonem za pomocą kodów BLIK. W tym przypadku możemy wykonać trzy transakcje dziennie bez używania kodu PIN do specjalnej aplikacji, jednak każda z nich nie może przekraczać 50zł. Ogólny limit transakcji BLIK tak jak w przypadku wypłat z bankomatu, może wahać się między 500 zł a 10 000zł. Domyślnie wynosi on 2000zł, co możemy zmienić nawet za pomocą konta internetowego.

Bank Zachodni WBK

Tutaj zauważamy kilka kwot regulujących interesujące nas zagadnienie. Limit dla pojedynczej transakcji bezgotówkowej wynosi 4 000 zł. Natomiast w przypadku transakcji gotówkowej oraz wypłaty z bankomatu limit dzienny nie przekracza 500zł. Największa kwota dotyczy limitu środków przechowywanych na rachunku technicznym karty oraz maksymalnego salda na tymże rachunku w danym momencie. Jest to 10 000zł. Ważny jest też fakt, iż opłata za wypłatę gotówki w bankomatach sieci BZWBK24 wynosi 5zł (zgodnie z Taryfą opłat i prowizji pobieranych przez Bank Zachodni WBK S.A. obowiązującą od dnia 28 kwietnia 2014 roku).

Bank Pekao S.A. – ile można wypłacić z bankomatu

W tym banku limit jest bardziej jednolity, gdyż wynosi on 2 000zł w przypadku wypłat gotówkowych. Jednak jako klienci tego banku mamy możliwość zmiany tego limitu według własnych preferencji, z tym, że bardziej realne jest zmniejszenie tego limitu niż jego zwiększenie. Jeśli chcemy, możemy także ustawić blokadę wypłat z bankomatu.

PKO Bank Polski

Na stronie banku możemy znaleźć konkretne informacje dotyczące limitów różnego rodzaju transakcji. Dzienny limit wypłat gotówki wynosi 5 000zł. W przypadku operacji płatniczych oraz internetowych nie przekracza on 10 000zł. Dla pojedynczej operacji zbliżeniowej limit wynosi 50zł, natomiast dla łącznej wartości kilku operacji zbliżeniowych- 150zł. Powyższe limity dotyczą karty PKO Ekspres wydawanej dla rachunków PKO Konto dla Młodych, SUPERKONTO, PKO Konto za Zero, PKO Konto Pogodne, PKO Konto bez Granic, SUPERKONTO oraz  SUPERKONTO STUDENT. W przypadku innych kont limity są inne, jednak bez problemu możemy znaleźć je na stronie internetowej banku lub też zasięgnąć informacji u przedstawiciela banku.

OD CZEGO ZALEŻĄ LIMITY WYPŁAT Z BANKOMATU

Na podstawie powyższych informacji możemy zaobserwować kilka zależności dotyczących zarówno wypłat z bankomatu, jak i wszelkiego rodzaju transakcji zarówno gotówkowych, jak i bezgotówkowych.

Pierwszą kwestią są zasady obowiązujące w danym banku. Każda instytucja narzuca inne limity, jednak w większości przypadków mamy możliwość ich zmiany, co wydaje się dużym ułatwieniem.

Kolejna kwestia to rodzaj posiadanego przez nas konta. We wszystkich bankach jest ich kilka lub wręcz kilkanaście do wyboru. Każde z nich działa na innych warunkach i jest często skierowane do konkretnej grupy osób. W przypadku wielu banków rodzaj posiadanego przez nas konta ma duże znaczenie, gdyż od tego zależą omawiane przez nas limity.

Istotny jest również rodzaj transakcji. Inna kwota limitu obowiązuje w przypadku wypłaty z bankomatu, transakcji bezgotówkowej czy też w przypadku płatności przez Internet.

Ważne jest, abyśmy pamiętali o limitach wypłat z bankomatu, gdyż czasem możemy potrzebować większej ilości gotówki w  sytuacji, gdy np. oddział naszego banku jest zamknięty. Jeśli nie wiemy, jaki limit nas obowiązuje to sięgnijmy po naszą umowę podpisaną z bankiem. Tam na pewno znajduje się taka informacja. Warto również wiedzieć, iż w przypadku gdy podczas zakładania konta lub w późniejszym czasie, nie zmieniliśmy tego limitu, to obowiązuje nas maksymalny limit obowiązujący w danym banku.

BANKOMAT- URZĄDZENIE Z OGRANICZENIAMI

Jednak limity dotyczą nie tylko zasad obowiązujących w danym banku, ale także samych bankomatów. Urządzenia te mają pewne ograniczenia. Pierwszą kwestią jest brak możliwości wybrania monet. Możliwe do wybrania kwoty muszą być podzielne przez 10,a więc np. 10 zł, 150zł czy chociażby 1030zł. Czasem może również może pojawić się problem, podczas gdy chcemy wybrać większą ilość gotówki. Jeśli w bankomacie nie ma banknotów 200zł, to po prostu wybrana przez nas kwota może się nie zmieścić w przeznaczonym do wydawania gotówki otworze. Jednak nie stanowi to dla nas większej przeszkody, gdyż jest po prostu tylko bardziej czasochłonne, ponieważ musimy dokonać wypłaty gotówki kilkakrotnie, aby uzyskać daną sumę.

Limity wypłat z bankomatu obowiązują w każdym banku i mogą ulegać zmianom. Ważne jest, abyśmy pamiętali, jakie limity nas obowiązują w przypadku różnych transakcji i nie zapominajmy, że zawsze kiedy potrzebujemy większej ilości gotówki, możemy udać się do banku.

Artykuł wyszukiwany na zapytania:

ile można wypłacić z bankomatu
limit wypłaty z bankomatu
ile można wypłacić z bankomatu ing
limit wypłaty z bankomatu ing
ile można wypłacić z bankomatu pko
ile można wypłacić z bankomatu pekao
maksymalna wypłata z bankomatu
ing limit wypłaty z bankomatu
jak zwiekszyc limit wypłaty z bankomatu pko sa
jak zmienić limit dzienny w pko sa
maksymalna kwota wypłaty z bankomatu
ile mozna wybrac pieniedzy z bankomatu
ile maksymalnie można wypłacić z bankomatu
limit wypłat z bankomatu
dzienny limit wypłat z bankomatu
ile jednorazowo można wypłacić z bankomatu
limit wypłaty z bankomatu pekao sa

Ewelina Figiela

 

Może Ci się również spodoba

3 komentarze

 1. Romek pisze:

  Ograniczenia wypłat z bankomatu to bardzo dobre zabezpieczenie przed ewentualną kradzieżą karty. Jeśli nie wypłacamy często gotówki to warto licznik ustawić na minimalny.

 2. PKO BP pisze:

  Mam wspólne konto. Do konta 2 karty i blik. Limit z bankomatu 1000 zł. Czy mogę jednego dnia wypłacić 3000 zł. ?

  • PrFinansowy pisze:

   Nie, limit jest ustawiony na konto, a nie na konkretną kartę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *