Jakość ponad wszystko – zakup materiałów wykończeniowych

Zakup materiałów wykończeniowych to poważna inwestycja, której nie warto zostawiać na ostatnią chwilę. Przede wszystkim liczy się jakość, więc cena powinna zejść na drugi plan. Dzisiaj podpowiemy, jak z głową kupić wszystkie elementy niezbędne do budowy, ale przede wszystkim nie zbankrutować i jednocześnie zaoszczędzić na późniejszych poprawkach.

Jak zaplanować wydatki na materiały wykończeniowe?

Zanim kupimy jakiekolwiek materiały budowlane, winniśmy posiadać projekt domu. Bez tego nie będziemy wiedzieli, w jakich ilościach kupić dane produkty. Zaraz po otrzymaniu planu budowy, skupmy się na środkach potrzebnych do skonstruowania fundamentów domu. Jest to najważniejszy etap, ponieważ bez materiałów ekipa nie będzie mogła ruszyć z pracami.

Na drugi plan wysuwa się dobranie surowców do postawienia ścian oraz umocnienia fundamentów. Pamiętajmy również o profesjonalnej izolacji. Bez niej nie ma mowy o dalszych pracach nad konstrukcją.

A co z kosztami? Czy na tym etapie da się je ograniczyć? Jeśli chcemy wybudować budynek, który będzie spełniał wszystkie normy prawne oraz w przyszłości nie stanie się źródłem naszych problemów finansowych na skutek ciągłych napraw, lepiej nie oszczędzać na materiałach potrzebnych do postawienia fundamentów, montażu instalacji elektrycznej czy hydraulicznej.

Gdzie szukać oszczędności, ale nie kosztem jakości?

Fakt, że można postawić dom niskim kosztem, ale bez utraty na jakości, jest niezaprzeczalny. Problem pojawia się jednak w momencie, gdy zastanawiamy się, jak tego dokonać. Na początek pomyślmy nad zakupem materiałów w hurtowych ilościach i skrupulatnym porównywaniu cen. Często nawet mała różnica może mieć znaczenie, gdy zakupimy większą ilość danego surowca. Poza tym znaczenie ma także okres, w którym budujemy dom i robimy zakupy niezbędne do powstania konstrukcji. Zimą większość marketów budowlanych oraz producentów organizuje wyprzedaże. Ceny spadają nawet o ponad połowę lub niektóre elementy możemy otrzymać gratis. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by materiały zgromadzić właśnie o tej porze roku, a do budowy przystąpić latem.

Tanie chwyty marketingowe – nie daj się nabrać!

Nie można zapomnieć, że każda branża chce zarobić i stosuje różne sztuczki, by wypchnąć materiały budowane w pozornie niskiej cenie i dobrej jakości. Uważajmy na przykład na wagę lub zawartość paczek różnych elementów potrzebnych do budowy. Często z pozoru tanie surowce w dobrej jakości, są tak zapakowane, by wyglądało, że jest ich dużo, a w rzeczywistości jest inaczej.

Dlaczego nie warto oszczędzać na materiałach budowlanych?

Jeżeli zaoszczędzimy na materiałach, w przyszłości będziemy zmuszeni wydawać pieniądze na ciągłe poprawki i naprawy. Nieszczelny dach czy pękniecie instalacji to powszechne problemy wynikające z szukania oszczędności przy stawianiu i wykańczaniu budynku budynku. Lepiej więc sobie tego oszczędzić i zainwestować w porządne surowce, kosztem zakupu mebli lub sanitariów w niższej cenie. W końcu zakup pieca dobrej jakości zwróci się w postaci mniejszych rachunków za ogrzewani lub opał, a zamontowanie nowoczesnej instalacji gazowej albo wodnej może zminimalizować koszty eksploatacji domu, a w ciągu wielu lat użytkowania mieszkania są to ogromne sumy.

My polecamy Pawotex – producent profili aluminiowych i profili stalowych – sprawdź katalog online na https://pawotex.com/katalog/

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *