Dlaczego warto uczyć się finansów po angielsku?

W dobie błyskawicznie postępującej globalizacji znajomość finansowego języka angielskiego jest konieczna do sprawnej komunikacji i efektywnego wykonywania służbowych obowiązków. Na rynku dostępne są kursy, których program stworzony został z myślą o osobach, które nie posiadają wykształcenia finansowego. Dlaczego warto z nich skorzystać?

Finanse dla niefinansistów

W naukach ekonomicznych mianem finansów określa się ogół zjawisk polegających na gromadzeniu, podziale i wydawaniu środków pieniężnych. Zadaniem teorii finansów jest wyjaśnienie procesów gospodarczych i zasad funkcjonowania mechanizmów, takich jak kredyty, podatki czy deficyty budżetowe. W codziennej pracy nawet osoby niezatrudnione w działach finansowych stykają się z zagadnieniami, które wymagają od nich podstawowej wiedzy z zakresu finansów. Ustalanie budżetu projektu, opracowanie strategii, tworzenie i analizowanie raportów oraz sprawozdań, ocena rentowności inwestycji czy kondycji konkurencyjnych podmiotów – wszystkie te działania wymagają znajomości podstawowych zasad rządzących nowoczesną gospodarką wolnorynkową. Osoby, które chciałyby poszerzyć swoją wiedzę o informacje przydatne podczas wykonywania codziennych obowiązków, skorzystać mogą z kursów finansów dla niefinansistów. Jest to prosta i skuteczna metoda, aby zdobyć praktyczne kompetencje.

Praktyczny kurs finansów

Kurs finansów w języku angielskim, przygotowany przez EY Academy of Business, skierowany jest do osób, które nie posiadają wykształcenia finansowego, ale w ramach swojej pracy stykają się z problemami, do których rozwiązania potrzebna jest wiedza z zakresu ekonomii. Kurs podzielony jest na dwa cykle zajęć: „What are financial statements telling us?” oraz „Financial Management”. Kursy dostępne są zarówno w formule stacjonarnej, jak i on-line. Program kładzie nacisk na praktyczne wykorzystanie zdobytych informacji, a zajęcia często mają formę ćwiczeń i analizy konkretnych case’ów. Szczegółowy cennik oraz dokładnie informacje dotyczące kursu znajdziesz na stronie internetowej: https://www.academyofbusiness.pl/pl/szkolenia/finanse-dla-niefinansistow-po-angielsku,164/. Pod tym adresem dostępny jest również formularz, za którego pośrednictwem możesz zgłosić chęć uczestnictwa w kursie.

Sprawozdania finansowe

Pierwsza część kursu, zatytułowana „What are financial statements telling us?”, skupia się na przygotowaniu uczestników do pracy ze sprawozdaniami finansowymi. Skorzystać z niego mogą osoby bez przygotowania finansowego, które w codziennej pracy muszą wykorzystywać dane zawarte w sprawozdaniach finansowych – analizować je i podejmować decyzje na ich podstawie. Szkolenie to będzie przydatne zwłaszcza dla właścicieli firm oraz członków kadry kierowniczej pionów niefinansowych. Co zyskasz, biorąc udział w zajęciach? Po ukończeniu szkolenia będziesz w stanie ze zrozumieniem czytać sprawozdania finansowe własnej firmy, jej klientów i konkurencji. Dowiesz się, w jakim stopniu podejmowane przez Ciebie decyzje biznesowe wpływają na kondycję finansową firmy. Poznasz profesjonalne słownictwo, konieczne do zrozumienia problematyki, poruszanej podczas spotkań biznesowych. W programie kursu znajdują się m.in. zajęcia „Constructing the balance sheet and income statement”, „What you can find out by reading the auditor’s opinion”, „Financial ratios – construction, interpretation, advantages and disadvantages of principal ratios”.

Artykuł sponsorowany

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. Natalia pisze:

    Takie kształcenia są bardzo przydatne dla osób które jak autor napisał są “niefinansowe”, ale bardzo często mają styczność z różnymi dziedzinami finansowania. Myślę, że ukończenie takiego kursu zwiększy autorytet i umocni pozycję w firmie.

  2. Ela pisze:

    Chyba właśnie czegoś takiego mi trzeba. Porządny kurs który dobrze przygotuje mnie do lepszego zrozumienia sprawozdań finansowych firmy w której pracuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *