Darmowe konta bankowe – jak to działa?


Zaintrygowany reklamą, chcesz otworzyć „darmowe konto bankowe”? Na początek sprawdź, czy rzeczywiście odznacza się brakiem opłat. Instytucje finansowe często kuszą klientów pozornie korzystną ofertą, ale po przeczytaniu warunków umowy niekiedy okazuje się, że całkowicie bezpłatny rachunek w banku to fikcja. Co to oznacza? ROR możesz założyć bez kosztów i nie płacić za poszczególne funkcjonalności, jednak pod pewnymi warunkami lub do pewnego momentu. Wiele w tym przypadku zależy od Ciebie, a konkretnie od tego, czy spełnisz przesłanki bezpłatności. Czego one dotyczą? Czy są trudne do zrealizowania? Za jakie usługi bank może naliczyć dodatkowe opłaty? Na co należy zwracać uwagę przy wyborze oferty? W dalszej części przybliżamy najważniejsze informacje. Podpowiadamy też, gdzie można znaleźć darmowe konta bankowe z bezpłatną kartą debetową. Zobacz!

Planujesz zmienić konto bankowe?

Wybór ofert na rynku usług bankowych jest szeroki, a instytucje finansowe konkurują ze sobą na każdym kroku. Ma to na celu przyciągnięcie jak największej liczby klientów. Właśnie dlatego wnikliwie sprawdź dostępne propozycje w różnych miejscach. Bycie lojalnym wobec jednego banku ma swoje zalety, zwłaszcza w dłuższej perspektywie, ale nie zawsze okazuje się najlepszym rozwiązaniem. Często decydując się na konto w konkurencyjnej instytucji, możesz zyskać więcej. Jak to możliwe?

Paradoksalnie to nowi klienci otrzymują lepsze warunki. Czym więc wyróżnia się taka oferta? Dobry produkt bankowy pozwoli Ci realizować za darmo:

 • przelewy – zarówno zwykłe, jak i natychmiastowe,
 • wypłaty z bankomatów – należących do danego banku,
 • płatności internetowe i mobilne – np. za zakupy online,
 • zlecenia stałe i polecenia zapłaty.

Samo prowadzenie ROR-u oraz dołączona do niego karta płatnicza także powinny być bezpłatne. Jednak nie tylko te kryteria są najważniejsze, gdy chcesz założyć darmowy rachunek bankowy. Zwróć uwagę na całokształt usług, które oferuje bank oraz na bezpieczeństwo swoich oszczędności. Gotówka musi być odpowiednio zabezpieczona. Nowoczesne rozwiązania technologiczne to podstawa!

Bezpłatny rachunek bankowy – jak spełnić kryteria?

Chcąc otrzymać bezpłatne konto w banku, musisz spełnić określone kryteria. Warunki zwalniające z opłat mogą różnić się od siebie – w zależności od wybranej instytucji. Zwykle jednak są podobne i polegają na:

 • wykonaniu przynajmniej jednej płatności w miesiącu – kartą debetową przypisaną do ROR-u lub poprzez BLIK,
 • zasileniu rachunku wskazaną w umowie kwotą – może to być 500, 1000 czy 1500 zł.

Często osoby do 26. roku życia są zwolnione z drugiego warunku. Jak widać, przesłanki te są łatwe do spełnienia, więc tylko kilka prostych kroków dzieli Cię od darmowego konta w banku.

Pamiętaj jednak, że niektóre banki oferują bezpłatne rachunki bez stawiania konkretnych wymogów, ale szybko przekonasz się o ich nieatrakcyjności. Na takie produkty nakładane są limity, więc po wykonaniu np. 5 przelewów internetowych lub płatności kartą, zapłacisz za wszystkie kolejne transakcje. Przed wypełnieniem wniosku o założenie ROR-u dokładnie zapoznaj się z umową oraz tzw. Tabelą opłat i prowizji. Postaw na podmiot, który nowocześnie podchodzi do bankowania!

Darmowe konto a bankowość mobilna

Szukając najlepszego konta, zwracaj uwagę na bankowość mobilną, która jest wręcz obowiązkowa. Dzięki niej możesz na bieżąco kontrolować swoje wydatki oraz:

 • dokonywać operacji na rachunku – przelewy, polecenia zapłaty, zlecenia stałe itp.,
 • pobierać pieniądze poprzez BLIK – wypłata możliwa jest w każdym urządzeniu, ale zwykle tylko bankomat danego banku pozwoli Ci na bezpłatne operacje,
 • realizować płatności zbliżeniowe przy użyciu telefonu czy smartwacha – dzięki mobilnej karcie debetowej,
 • zyskać dostęp do nowoczesnych narzędzi płatniczych – m.in. do Apple Pay czy Google Pay (sklepy internetowe coraz chętniej akceptują taką formę płatności),
 • wnioskować o inne produkty z oferty banku – karta kredytowa, lokata, kredyt itp.,
 • zastrzec, odblokować kartę lub nadać czy zmienić do niej PIN.

To wszystko i jeszcze więcej oferuje Ci aplikacja mobilna, do której masz całodobowy dostęp z poziomu smartfona. Wirtualna karta debetowa pozwoli Ci zapomnieć o noszeniu ze sobą portfela!

Konto za darmo? To możliwe!

Gdzie w takim razie znaleźć najlepszą ofertę? Przyjrzyj się propozycji przygotowanej przez Santander Bank Polska. Rachunek w tej instytucji jest w pełni darmowy, jeśli zapewnisz miesięczne wpływy na poziomie 500 zł i zrealizujesz jedną transakcję bezgotówkową – kartą lub BLIK-iem.

Co dostajesz w zamian? Unikasz opłat za:

 • przelewy – również natychmiastowe,
 • wypłaty z urządzeń należących do banku,
 • korzystanie z karty,
 • prowadzenie rachunku.

Bank przygotował także nowoczesną aplikację mobilną oraz ciekawe benefity – m.in. możliwość uzyskania zwrotów za rachunki (1% od sumy na fakturze). Jak widać, darmowe konta bankowe istnieją, więc nie czekaj i złóż wniosek o ROR już dziś!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *